Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Sayın Şükrü AYYILDIZ, Başkan Vekilimiz aynı zamanda Ortaca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Sayın Hüsamettin KARAŞAHİN, Yönetim Kurulu Üyemiz aynı zamanda Marmaris Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanımız Sayın İbrahim TARIM, Yönetim Kurulu Üyemiz aynı zamanda Dalaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Sayın Şevket TAKAR, Yönetim Kurulu Üyemiz aynı zamanda Köyceğiz Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanımız Sayın Ünal PALANCIOĞLU, Yönetim Kurulu Üyemiz aynı zamanda Ula Şoförler

Otomobilciler ve Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Sayın Bekir KANAT, Yönetim Kurlu Üyemiz aynı zamanda Muğla Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanımız Sayın Özcan ÇOLAKKOL,Muğla Kamyoncu Otomobilci ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Sayın Halil BOZYER ve Başkan vekili Sayın Arif ÖZER ile birlikte, 15 Temmuz Darbe ve Devletimizi işgal girişiminin yıl dönümü dolayısıyla Ortak Basın Açıklaması yaptılar.

MUĞLA ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI
BASIN AÇIKLAMASI

Değerli Basın Mensupları;
T.C. Devletinin birlik ve beraberliğini ve milletimizin serbest iradesi ile seçilmiş Cumhuriyet Hükümetimizi ve demokratik rejimimizi açıkça tehdit eden, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen Darbe ve Devletimizi İşgal Girişimini, 15 Temmuz’un yıldönümünde yeniden en kuvvetli bir biçimde bir defa daha KINIYORUZ.
Ahilik gelenek ve kültüründen gelen her zaman Devletinin ve Milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte ülkemizin dörtte birini temsil eden esnaf ve sanatkârlarımız, nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta olmuş ve ayakta olmaya devam edecektir.
Hiçbir zaman Cumhuriyet ve Rejim Düşmanlarına bu mukaddes topraklarda Devletimizi ele geçirme fırsat ve imkânı tanınmayacaktır.
Dün olduğu gibi bugün ve her zaman Milletimiz; ülkesine ve Devletine canı pahasına sahip çıkacaktır.
Milletimizin asil iradesine dayanan demokrasimizi sahiplenme, yaşatma ve geliştirme noktasında; esnaf ve sanatkârlarımız, her zaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile Devletimizin, Milletimizin ve meşru Cumhuriyet Hükümetimizin yanında yer alacaktır.
15 Temmuz 2016’da yüce milletimize ve devletimize acımasızca saldıran kirli ve sapık eller kırılmış ve tüm dünyaya milli iradeye sahip çıkma azim ve kararlılığımız ülke olarak gösterilmiştir.
Darbe girişimini takiben ülkemiz büyük bir travma ve sarsıntı geçirmiştir. Elbette ve tabiatıyla ekonomimiz de bu saldırıdan aynı şekilde olumsuz etkilenmiştir. Şükürler olsun ki, milletimizin azmi ve kararlılığı sayesinde kısa bir süre içerisinde bu olumsuzluklar ve badireler atlatılmıştır.
Hükümetimizce alınan önlem ve yapılan reform niteliğinde çalışmalar ile ülkemiz hızla toparlanmıştır. İstihdam, ihracat ve büyüme yönlerinden ekonomik hayatımız yerli yerine oturmaya başlamıştır.
FETÖ ve diğer Terör Örgütlerine fiilen destek olanlar, bu örgütlerin mensupları, örgütle ilişkisi, alakası ve iltisakı bulunanlar, bağımsız Türk Yargısı önünde bir bir hesap vermeye başlamışlardır. Daha güçlü bir Türkiye ve Devlet yapısı için, kamu kurum ve kuruluşlarımızdan bunların yandaşları temizlenmiştir.
Dimdik ayakta durabilmek, milletimizi ve ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarabilmek için rehavete kapılmadan çalışmalıyız ve hedeflerimize ulaşmak için birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek gayret ve çaba göstermeliyiz.
Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın cesaretli ve kararlı duruşu ile altın harflerle şanlı tarihimize yazdığımız bu destanın yıldönümünde, kanlarını bu topraklara dökerek şehitlik mertebesine erişen 250 şehidimize Allahtan gani gani rahmet, 2.301 gazimize de yeniden acil şifalar ve iyilikler temenni ediyoruz.
Hiç şüphe yok ki Türkiye Cumhuriyeti, demokrasiye ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerine bağlı kalarak; TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK MİLLET VE TEK DEVLET ÜLKÜSÜ ETRAFINDA SIMSIKI KENETLENEREK SONSUZA KADAR VARLIĞINI SÜRDÜRECEKTİR.
Biz esnaf ve sanatkârlar teşkilatı olarak; ülkemizin geleceğine güveniyor, milletler camiası içerisinde ülkemizin hakettiği en iyi yere, en kısa sürede ulaşacağına, en büyük gücün Yüce Milletimizin İradesi olduğuna inanıyoruz.
Başta milletimiz ve devletimiz olmak üzere Siz Değerli Basın Mensuplarımızı saygıyla selamlıyoruz.

Şükrü AYYILDIZ
Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı
Yönetim ve Denetim Kurulu adına