SRC ALMA ŞARTLARI

a) Ehliyeti 25.02.2003 tarihinden önce olanlar (en az B,C, D veya E Sınıfı ehliyeti olanlar) Muafiyetlik Kapsamında SRC Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilirler. Alabilmek için;

1) e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr web sayfasından kurumlardan Ulaştırma Bakanlığına tıklayınız.
2) Mesleki Yeterlilik Belgesine başvuruya tıklayınız.
3) Ekranda ehliyet bilgilerinizi (Emniyetten güncellemeniz gerekmekte) giriniz.
4) Gelen sms doğrultusunda Halkbank veya Vakıfbanka SRC bedeli olarak 20,00 şer TL yatırınız.
5) e-devlet şifrenize işlenmiş olduğundan sorgulamanız yapıldığında SRC sahibi olarak görüneceksiniz. Dileyen E-devletten SRC belgesini de çıkartabilir.

b) Ehliyeti 25.02.2003 tarihinden sonra olanlar SRC Belgelerini Eğitim ile alabilirler.  Alabilmek için aranan şartlar

MUĞLA ESNAF ODALARI BİRLİĞİ Ulaştırma Hizmetleri Mesleki Eğitim ve Geliştirme Merkezi, merkez Menteşe ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığından yetkili tek mesleki eğitim merkezidir.

Src Kursumuz Ortaköy Mahallesi Diğer Sokak No:600/I  Menteşe (Denizli Yolu üzerindeki Tuvtürk Araç Muayene İstasyonunun arkasındaki Güzel Sanatlar Lisesi Yanı),adresinde yapılmakta ve 27 şer kişilik sınıflar ve deneyimli uzman kadrosu ile SRC, ÜDY, ODY belgeleriniz için hizmet vermektedir.

SRC derslerimiz hafta sonları yapılmaktadır. Derslere devam zorunluluğu olmakla birlikte 5 te 1 devamsızlık hakkınız vardır.

Bunun için Ulaştırma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığından onaylı yetki belgesi olan bir mesleki eğitim kurumuna müracaat etmeleri ve 36 saat süren bir eğitime tabi tutulmaları gerekmektedir. Bu süre sonunda kurumları tarafından yapılan sınavda başarılı olan adaylar İlçe Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği bir tarihte yeni bir sınava tabi tutulur ve başarılı olanlar Src belgesi almaya hak kazanırlar.

Başvuru için Gerekli Evraklar;
1- 2 Adet Biometrik Fotoğraf,
2- Ehliyet Fotokopisi
3- TC Kimlik No işlenmiş Nüfus Cüzdan Fotokopisi,
4- Durumunuza göre Diploma,Tasdikname yada Öğrenci Belgesi Fotokopisi
5- Sabıka Kaydı

2018 Yılı Src Sınav Harç Miktarı;
Sınav Harcı 80,00 TL. (sınavdan önce yatırılır)
Kart Ücreti: 20,00 TL. (sınavdan başarılı olduktan sonra yatırılır)

Not: 01.01.2018 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı Yazılı ve Uygulamalı sınava geçmiştir. Yazılı sınavda en az 70, Sözlü sınavda 3 sorudan en az 2 sini doğru yapan kursiyer başarılı sayılır. Başarılı olamayan kursiyerlerin 4 sınav hakkı bulunmaktadır.